Červený palmový olej

Kód: PALMOVY OLEJ_100 PALMOVY OLEJ_500 Zvolte variantu
Neohodnoceno
Značka: ALTERVET
290 Kč / ks 1 050 Kč / ks od 290 Kč / ks 252,17 Kč bez DPH 913,04 Kč bez DPH od 252,17 Kč bez DPH
Skladem Momentálně nedostupné Zvolte variantu
Varianta
Možnosti doručení
Červený palmový olej (Red Palm Oil)
 
 
 
 
 

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Červený palmový olej (Red Palm Oil)
 
Složení: červený palmový olej, vitamín E, beta karoten, nasycené mastné kyseliny, tokotrienol.
 
Použití: Má pozitivní vliv na kvalitu peří a na imunitní systém. Prevence škubání peří a metabolických poruch. Podpůrná terapie při problémech s opeřováním a při škubání peří. Použití v období celého roku, před hnízděním, v období růstu mláďat (do dokrmovací směsi).
 
Podávání do potravy: Obecně 1 kapka = 0,05 ml na 10 dkg hmotnosti jedince v průběhu roku 3x týdně , před chovnou sezonou denně do potravy, na piškot nebo ořech. V indikovaných případech lze dávku upravit dle doporučeni veterinárního lékaře. Veterinární přípravek.
 
Uchování: Uchovávejte uzavřené při teplotě 15 – 25 °C.
Chraňte před mrazem a přímým slunečním světlem.
Po otevření spotřebujte do 6 měsíců.
 
Informace k podávání palmového oleje: Palmový olej je při pokojové teplotě tuhý (např. jako máslo). To je správná konzistence 100% palmového oleje.

Palmový olej můžete mazat papouškovi v přibližném objemu 1 kapka na 100 gramů hmotnosti papouška na potravu (granule, ovoce, piškot, ořech, směs na ruční odchov).

Olej můžete zahřát na 37 stupňů, pak je kapalný a můžete ho na potravu nakapat.

Není vhodné olej zahřívat opakovaně, ale jen odebranou část. Tak jak cokoliv jiného, co se ohřívá opakovaně, může olej žluknout a ničí se účinné látky.

Jak olej rozehřát: Odeberte část oleje např. špejlí nebo párátkem do injekční stříkačky ( např. 2ml ), uzavřete jehlou a ponořte do vody teplé 37 stupňů Celsia (ne teplejší, olej by byl moc horký, zničily by se účinné látky nebo by po podání mohl papouška popálit). Olej se stane při 37 stupních Celsia kapalným a můžete jej přesně dávkovat.

Přidávání oleje do směsi pro ruční odchov: Do směsi pro ruční odchov se olej přidává do připravené směsi těsně před podáním, až má směs požadovanou teplotu cca 38 stupňů Celsia. Nikdy nepřidávejte olej do horké nebo teplé vody více než 40 stupňů Celsia (připravené pro přimíchání směsi pro ruční odchov), zničí se účinné látky a při okamžitém podání byste papouškovi mohli popálit vole.

Pozn.: Palmový olej se nepodává do vody, není rozpustný ve vodě (podobně jako se nerozpouští ve vodě ani jiné tuky).

Návod na dávkování palmového, macadamiového, pupalkového a rakytníkového oleje: Společně s českou firmou AlterVet, vyrábějící veterinární přípravky pro zvířata, se podílíme na uvedení olejů pro papoušky na český, slovenský a polský trh. 

Návod na dávkování jednotlivých druhů olejů ke stažení: zde.

stitek-cerveny-palmovy-olej

oleje-epapousek

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: