KAYTEE Exact Hand Feeding Universal (All Baby Birds)

Kód: K010
Doprodej
Neohodnoceno
Značka: Kaytee
199 Kč / ks 177,68 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné
Varianta
Možnosti doručení

Směs pro ruční odchov – univerzální pro všechny druhy papouščích mláďat. Obohaceno mastnými kyselinami OMEGA-3.

EXPIRACE 22.11.2023. 

Balení   510 gr - původní cena 350 Kč. Sleva 40%. Cena 199 Kč.

Detailní informace

Detailní popis produktu

KAYTEE EXACT HAND FEEDING – směs pro ruční odchov mláďat papoušků
Exact Hand Feeding je vyvážená kompletní směs pro výživu ptáčat v nejkritičtějších obdobích jejich života: od vylíhnutí, přes opeřování a odstavení. Směs podporuje rychlejší růst ptáčat, dřívější odstav a lepší vývoj, jasnější vybarvení peří ve srovnání s mláďaty krmenými domácí směsí. Vysoký obsah živin ve směsi Exact Hand Feeding redukuje nutnost krmit během noci a pokud se správně používá, nezpomalí trávení a pohyb ve voleti.

Exact Hand Feeding All Baby Birds (univerzální pro všechny druhy) je sestavena na vědeckém základě tak, aby poskytla vyváženou výživu pro mláďata a eliminuje tak náhodné pokusy k dosažení správné výživy. Není třeba podávat další vitamínové nebo minerální doplňky. Zkrmování směsi Exact Hand Feeding dodává ptáčatům všechny správné živiny potřebné k zajištění vynikajícího vývoje a výborného zdraví.

Exact Hand Feeding Macaw pro papoušky ara bylo vyvinuto na základě výsledků studií Centra pro výzkum ptactva, které ukazují, že pro ary, eclectusy a papušky vějířové je vhodnější varianta poskytující více energie. Přizpůsobením obsahu bílkovin, vitamínů a minerálů zajišťuje Exact Hand Feeding Macaw pro papoušky ara ideální růst a opeření díky zvýšenému podílu tuku a mastných kyselin.


Výhody krmiva:
- první a nejlépe vědecky prověřené instantní krmivo
- doporučováno veterináři a chovateli na celém světě
- umožňuje optimální výživu mláďat, podporuje rychlý růst a dřívější odstav
- obsahuje speciální enzymy a probiotika (prospěšné bakterie) napomáhající lepšímu trávení mláďat
- připravuje se snadno a rychle
- pro odstav doporučujeme používat pelety Exact Conversion and Weaning nebo Exact Rainbow


Nabízené výrobky:

Exact Hand feeding All Baby Bird – pro všechny druhy papouščích mláďat
Exact Hand Feeding Macaw – speciál pro ary

Krmení ptáčat směsí Hand feeding

Začněte krmit své ptáče směsí Exact Hand Feeding od chvíle, kdy se vylíhlo nebo kdy bylo odebráno z hnízda.
Tak jako při každé jiné práci, i zde je nutné mít správné nástroje. Budete potřebovat váhu s rozlišením na gramy, stříkačky ke krmení, vnější tepelný zdroj jako např. umělou líheň nebo akvárium s regulovatelným zdrojem tepla, papírové ručníky, záznamník a desinfekční prostředek.
Exact Hand Feeding se snadno připravuje a používá, ale je zde několik důležitých požadavků, které je potřeba mít na paměti. Pokud se Exact Hand Feeding míchá s horkou vodou, vzniká kvalitní homogenní směs s nízkým obsahem bakterií.
Doporučuje se, aby při přípravě krmení byla směs i voda, pokud možno, zvážena.
Při přípravě krmení dodržujte následující tabulku. Množství se mění v závislosti na věku mláděte.

Stáří (dny) Objem a/nebo Hmotnost
od vylíhnutí až 2 dny
1 objemový díl (směs Exact) + 6 objemových dílů (voda)
8 % hmotnosti (směs Exact) + 92 % hmotnosti (voda)

2 až 5 dní
1 díl Exact + 3 díly voda (objem)
16 % Exact + 84 % voda (hmotnost)

5 dní až odstav
1 díl Exact 1,5 + 2 díly voda (objem)
25 – 30 % Exact + 75 – 70 % voda (hmotnost)

Je velmi důležité, aby bylo krmení připravováno podle návodu.


Míchejte Exact Hand Feeding pouze s čistou nekontaminovanou horkou vodou (cca 50 °C). Pokud si nejste jisti kvalitou vody, vždy ji nejdříve převařte po dobu minimálně 10 minut. Ve vašem vodovodním kohoutku mohou být obsaženy bakterie, takže by bylo vhodné vodu otestovat nebo použít vodu hygienicky balenou. Použijte čistou a vydesinfikovanou nebo vyvařenou nádobu a směs smíchejte s horkou vodou (asi 50 °C), důkladně zamíchejte a nechte odstát asi 1 minutu. Před krmením ochlaďte směs na 40 °C. Ideální by bylo teplotu změřit nebo ji vyzkoušejte na hřbetu zápěstí jako při přípravě dětské stravy.
Po dosažení věku 5 dní by krmná směs měla mít pudinkovou konzistenci. Před krmením dobře promíchejte.
Exact Hand Feeding má určitou kapacitu vázat vodu. Jakmile se tato naplní, další přidávaná voda bude mít tendenci se oddělovat jako při směsi v poměru 1 : 6.
Věnujte velkou pozornost důkladnému míchání, aby nevznikaly horké žmolky a nedošlo k případnému popálení volete. Jako obvykle směs před krmením zchlaďte na 40 °C. Krmení by mělo probíhat pravidelně tak, aby se vole ptáčete mezi krmeními téměř nebo úplně vyprázdnilo.

Je důležité vyhodit všechnu nezkrmenou směs po každém krmení, aby se zabránilo nárůstu bakterií. Pro každé krmení připravujte čerstvou směs!

Pro každé krmení používejte čistou a vydesinfikovanou stříkačku, lžičku nebo trubičku. V ideálním případě by měla být pro každé mládě použita vlastní stříkačka, aby se zabránilo případnému rozšíření nemoci.
Nejlepší jsou plastové stříkačky, které jsou levné a mohou se vyhazovat. Vždy se ujistěte, že před použitím byly všechny nástroje vydesinfikovány.

Důležitá poznámka:
Je nesmírně důležité, abyste při krmení vždy dodržovali následující postup. Vždy vytlačujte krmení tak, že umístíte stříkačku na levou stranu zobáku a přímo proti pravé části hltanu. To je místo, kde je jícen trávící trubice. Pokud umístíte stříkačku na pravou stranu, je namířena přímo proti dýchací trubici a krmivo by mohlo být vdechnuto. Je také možné umístit stříkačku na střed zobáku, aby nedocházelo k jeho křivení.

Nejlepší je vytlačovat krmivo podle reakcí ptáčete (rytmický houpavý pohyb). To snižuje pravděpodobnost vdechnutí krmiva.
Mládě krmte tak dlouho, dokud jeho vole není pěkně kulaté a u starších jedinců dokud neodmítají další potravu. Obecně lze říci, že každé krmení by mělo představovat objemový ekvivalent odpovídající 10 – 12 % tělesné hmotnosti ptáčete a až 15 % u malých druhů jako jsou např. korely. (např. mládě o hmotnosti 500 g bychom krmili 50 nebo 60 ml krmiva.) Nepřekrmujte, protože by mohlo dojít ke zvracení a následnému vdechnutí potravy, což může způsobit uhynutí.
Krmivo by mělo být podáváno pravidelně, což umožňuje, aby se vole ptáčete mezi krmeními téměř nebo úplně vyprázdnilo. Tento způsob neumožňuje, aby potrava zůstávala ve voleti příliš dlouho a nezačala se případně kazit. Pokud se doba mezi jednotlivými vyprazdňováními volete najednou prodlouží a činnost volete se zpomaluje, velmi pozorně ptáče sledujte. Pokud se tohle stane, potravu více řeďte nebo ji míchejte s jablečným protlakem. Pokud se stav nezlepší, volejte svého veterináře.
Vždy čistěte a desinfikujte všechno vybavení ke krmení a očistěte ptáče od zbytků potravy. Ptáčata potřebují čas, aby si vybudovala dobrý imunitní systém. Jsou vnímavá zejména na baktérie, kvasinky a viry, takže používání správného desinfekčního prostředku a čistota mláděte je nezbytná.
V Centru pro výzkum ptactva firmy Kaytee se střídavě používají dva desinfekční prostředky k čištění, desinfekci a skladování krmících stříkaček. Jedním z nich je syntetický derivát fenolu a druhým je širokospektrální alkalický desinfekční prostředek. Tyto prostředky se střídají po měsíci, takže bakterie a viry si nemohou vybudovat účinnou rezistenci ani proti jednomu z nich. Pokud tyto prostředky nejsou k dispozici, může se použít zředěný roztok bělidla (Savo). Po vyjmutí z desinfekčního prostředku stříkačky vždy pečlivě opláchněte horkou vodou. Rezidua by byla pro ptáčata škodlivá. Chlorhexidin, přestože se běžně používá, není účinným desinfekčním prostředkem pro chov ptáků.
Zaznamenávání přírůstku a úbytku váhy je nejlepším způsobem k určení problému ještě než bude viditelný. Ptáče važte a zaznamenávejte jeho hmotnost každé ráno před prvním krmením. Jednoduchá váha s gramovou stupnicí, např. kuchyňská váha, je postačující. Zdravé ptáče by mělo přibývat na váze každý den až do zahájení procesu odstavu. Pokud se přibývání zastaví, ale hmotnost se nemění, pečlivě ptáče sledujte. Úbytek hmotnosti znamená problémy a mládě by mělo být ihned vyšetřeno. Kontaktujte svého veterináře.
I jinak zdravé mládě nemusí přibývat jednoduše proto, že nemá dostatek živin. K tomu může dojít, pokud:
A. krmivo není dostatečně husté (obsahuje příliš mnoho vody),
B. směs je ředěna něčím jiným,
C. mládě není krmeno dostatečně často,
D. mládě nemá při jednotlivých krmeních dostatek potravy.

Důležité poznámky:
1. Přechod z jednoho krmiva na druhé může způsobit zažívací problémy a zpomalení činnosti volete. Když převádíte mládě z jiného krmiva na Exact Hand Feeding, nahrazujte původní směs postupně během 48 hodin mícháním obou krmiv. Při rychlejším přechodu je třeba pečlivě sledovat vole.
2. Pro každé krmení připravujte vždy čerstvou směs.
3. Zpočátku krmte každé 2 hodiny, u mláďat nad 15 g od 22.00 do 6.00 krmit nemusíte. Postupně snižujte počet denních krmení na 3 × denně.

Informace o skladování produktu: neotevřené balení může být v suchu a chladu skladováno až 12 měsíců.
Otevřené balení by mělo být pečlivě zavřeno a skladováno při teplotě do 20°C a 60% relativní vlhkosti a spotřebováno do 30 dnů. Pokud je již balení otevřené, čerstvost obsahu může být prodloužena uložením v lednici nebo zmrazením. Nicméně se nedoporučuje používat krmivo déle jak 60 dnů po otevření balení.
Důležité: po vyjmutí z mrazničky nebo lednice hned neotevíráme, v chladném produktu by pak docházelo ke kondenzaci vlhkosti. Doporučuje se skladovat v chladu pouze větší množství a balení používané každý den uchovávat při pokojové teplotě.

Odstav
Odstav je přirozený proces, ale často je to nejtěžší období v životě mladého ptáka, protože se učí jíst stravu pro dospělé a stává se soběstačným.  K odstavu můžete používat běžné druhy Exact Rainbow. Krmivo má unikátní tvary, které podněcují přirozenou zvědavost mláděte a hmatové receptory v jeho zobáku. Jakmile začne ptáče prozkoumávat své okolí, nabídněte mu ovoce, zeleninu a granule.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: