Ac-i-prim

Kód: ACIP18
Novinka
Neohodnoceno
Značka: Re-scha
614 Kč / ks 507,44 Kč bez DPH
Skladem
Varianta
Možnosti doručení

Ac-i-prim je probiotikum s bakterií Lactobacillus acidophilus

Detailní informace

Detailní popis produktu

Přes 15 let zkušeností s laktobacily ve farmaceutickém průmyslu poskytuje firmě Re-scha® výjimečné znalosti v tomto oboru, které firma využila k výrobě tohoto nového produktu. Vysoké nároky firmy Re-scha® i jejích zákazníků na standard kvality se odráží v tomto novém probiotickém přípravku. Deklarované počty živých laktobacilů jsou pro nás velmi důležité. Produkt je samozřejmě dodáván v balení, které umožňuje jeho správné skladování. 

Tento specifický L. acidophilus nebyl vybrán náhodou.

Ac-i-prim obsahuje pouze jeden probiotický krmen. Různé druhy bakterií mohou navzájem ovlivňovat svoji účinnost. Je velmi obtížné sestavit skupinu bakterií, které spolu mohou dobře fungovat jako probiotika. Tento přípravek není v kapslích - jaký přínos pro uživatele nebo zvíře mají kapsle, které se nerozpustí ani při průchodu střevem? Riziko je velké. Navíc, probiotika uchovávaná v kapslích ztrácejí mnoho živých bakterií.

Tento laktobacilus je specifický izolát, který se často nachází v tenkém střevě cílových druhů zvířat. Mimo jiné je schopen obsadit dostupné střevní receptory.  Mnoho rozsáhlých studií, které jsou třeba pro schválení EU, ukázalo, že tento přípravek výrazně zlepšuje celkové zdraví a vitalitu zvířat.

Používání Ac-i-prim má primárně snížit nutnost použití antibiotik. Již předchozí produkt PT-12 ukázal, že laktobacily nejen podporují metabolismus, ale také pomáhají tělu vyrábět živiny, které nelze do těla jinak dopravit. Účinek laktobacilů na patogeny byl již podrobně vysvětlen v mnoha publikacích. 

L. acidophilus nemá žádnou rezistenci k antibiotikům, Ac-i-prim je tedy vždy vhodné použít po každé léčbě antibiotiky. Laktobacily rezistentní na antibiotika nejsou v EU povolená. 

 

Použití Ac-i-prim:

Ac-i-prim je vhodné podávat s jídlem. Výrobek “Frutin” od firmy Re-scha® je dobrým doplňkem probiotik. Všechny probiotické bakterie používají Frutin jako živnou půdu, která jim pomáhá růst.

Podání v pitné vodě je vhodné pouze za předpokladu, že zvířata vypijí medikovanou vodu během 2-3 hodin. Mnoho studií prokázalo, že čím déle ponecháme probiotika ve vodě, tím méně jich zůstává živých. 

Jiný způsob podání je poprášit Ac-i-prim na krmení. Nejjednodušší a nejefektivnější způsob je smíchat připravené krmivo s Ac-i-prim v plastové krabičce nebo sáčku a důkladně protřepat. Přestože tak může být část bakterií ztracena, je to často nejvhodnější způsob. Ac-i-prim nemůže být předávkován, nadbytek bakterií je zkrátka z těla vyloučen. Lactobacilly zastaví svůj růst samovolně, pokud je pH ve střevě mimo ideální hodnotu. 

Při přípravě ptáků na hnízdění podávajete Ac-i-prim alespoň 14 dní. Pro zvýšení kvality vajec je vhodné podávat Ac-i-prim během celého období snášky.

Mláďatům podáváme Ac-i-prim po dobu minimálně 14 dnů života od prvního dne. Lepší je podávat i déle.

 

Ac-i-prim dávkování:

Je doporučováno podávat Ac-i-prim v krmné dávce.

Dávka je přibližně 3 g/kg krmiva (= 1 zarovnaná větší odměrka) v závislosti na věku zvířat.

Balení obsahuje odměrky pro správné podávání.

Velká zarovnaná odměrka v balení 120 g and 40 g Ac-i-prim (= 3.0 g) pro přibližně 30-40 zvířat a den.

Malá zarovnaná odměrka v balení 40 g and 13 g Ac-i-prim (= 0.3 g) pro 3-5 zvířat a den.

Malá zarovnaná odměrka v balení 13 g Ac-i-prim (= 0.3 g) pro 3-5 zvířat a den.

Balení 40 g Ac-i-prim obsahuje jednu malou a jednu velkou odměrku.

 

Skladování Ac-i-prim:

Re-scha® doporučuje skladování v mrazáku při teplotě -18° C. Laktobacily tak zůstanou živé po mnoho let. Dočasné skladování v lednici (4°C - 6°C) po dobu 12 měsíců a v pokojové teplotě (20°C – 22°C) po dobu 6 měsíců je také možné. Přečtěte si údaje na etiketě. 

Tento leták je návodem, jak používat správně Ac-i-prim. Firma Re-scha® ráda poskytne další podrobné informace pro další způsoby použití. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: