Umělá inkubace a ruční odchov - Matthias Reinschmidt

Kód: 645
Neohodnoceno
390 Kč / ks 390 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné
Možnosti doručení

Matthias Reinschmidt praktické zkušenosti z umělého odchovu mláďat papoušků.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Matthias Reinschmidt praktické zkušenosti z umělého odchovu mláďat papoušků.

Autor této jedinečné publikace působí od roku 2001 jako kurátor největší sbírky papoušků na světě v Loro Parque na ostrově Tenerife. Kniha komplexně popisuje problematiku inkubace vajec, líhnutí a umělého odchovu mláďat papoušků. Potěší každého, kdo se věnuje chovu papoušků, protože obsahuje praktické rady a informace. Tato publikace byla původně vydána v Německu v roce 2000 a měla mimořádný úspěch. Kniha je pro české čtenáře oproti původnímu vydání aktualizovaná o autorovy nejnovější poznatky a zkušenosti. Kniha je přeložena do češtiny.

O autorovi:
Matthias Reinschmidt je diplomovaný biolog a chovu papoušků se věnuje po celý život. Od roku 1993 byl redaktorem německého časopisu PAPAGEIEN a od roku 2001 působí jako kurátor největší sbírky papoušků na světě v Loro Parque na ostrově Tenerife. Publikuje v odborných časopisech a věnuje se také přednáškové činnosti.

V roce 2003 navštívil na pozvání časopisu Papoušci Českou republiku. Přednášel na II. semináři Svět papoušků a lidí, který pořádalo Nakladatelstvím Dona a časopis Papoušci. Jeho přednáška byla velice zajímavá, postavená na praktických radách a zkušenostech. Z jeho praktických zkušeností vychází i tato jedinečná kniha.

Přečtěte si ukázku z knihy: "Kromě ručního odchovu byla další zajímavou oblastí i umělá inkubace papouščích vajec. Tady si mnoho chovatelů stěžuje, že mláďata z oplozených vajec se často nevylíhnou. Díky nepřetržitému zkoušení a vytrvalosti se mi časem podařilo vyvinout metodu, jak při líhnutí nejedno mládě zachránit včasnou a účinnou pomocí. Konkrétní informace najdete v příslušné kapitole této knihy. Chtěl bych zdůraznit, že metody a pokyny uvedené v této knize se opírají z větší části o moje subjektivní zkušenosti, ale v žádném případě netvrdím, že jsou jediné správné, pokud nějaký chovatel používá jiné metody, které rovněž přinášejí úspěch, ať je v každém případě používá dál. Kniha může poskytnout pouze informace, jak úspěšně zvládnout umělou inkubaci a ruční odchov papoušků. Osobní zkušenosti nemůže toto dílo nahradit, ty musí získat každý chovatel sám. Chtěl bych se však prostřednictvím četných praktických tipů pokusit ochránit čtenáře před zbytečnými chybami. Obzvlášť důležitá je podle mě kapitola "Problémy během ručního odchovu", protože právě zde je pojednáno vše, co člověk pozná a dokáže úspěšně řešit až díky dlouholetým zkušenostem v této oblasti. Sám rád přiznám mnoho chyb, kterých jsem se dopustil během ručního odchovu, ovšem hlavní je se z nich poučit a do budoucna se jim vyhnout. Proto tuto kapitolu čtenářům vřele doporučuji, aby zbytečně neopakovali chyby, které se už jednou staly. "

Autor: 

Matthias Reinschmidt

Nakladatel:

Dona

Datum vydání:

01.11.2009

Formát:

215 x 265 mm

Počet stran:

128

Vazba:

vázaná, celobarevná

ISBN:

978-80-7322-133-1

 

Pozn.: Zdroj ukázky web vydavatele.

alena_mat

Matthias Reinschmidt a Alena Winnerová, šéfredaktorka časopisu Papoušci na II. semináři Svět papoušků a lidí

mat

Matthias Reinschmidt přednáší na II. semináři Svět papoušků a lidí

mat2

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy - Papoušci
Hmotnost: 0.9 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: