Černí kakaduové v přírodě i lidské péči - Neville a Enid Connorsovi

Kód: 597
Neohodnoceno
350 Kč / ks 350 Kč bez DPH
Skladem
Možnosti doručení

Kniha o chovu černých kakaduů.  Příručka praktických zkušeností z chovu černých kakaduů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kniha o chovu černých kakaduů.  Příručka praktických zkušeností z chovu černých kakaduů.
 
Výjimečná publikace ČERNÍ KAKADUOVÉ – v přírodě i lidské péči. Přestože české majitele těchto papoušků bychom mohli spočítat velmi rychle, kniha by neměla chybět v knihovně žádného chovatele.
 
Praktická příručka manželů Connorsových (Austrálie) podává vyčerpávající informace o chovu černých kakaduů. Kniha obsahuje všeobecná chovatelská témata, jako jsou výživa a krmení, umělý odchov, mutace, papoušek jako společník, veterinární problematika a další. 
 

V knize najdete:

První část se detailně zabývá všeobecnými otázkami, týkajícími se chovatelských zařízení, výživy a krmení, hnízdních budek, samotného chovu, umělého odchovu mláďat a rovněž se věnuje chovu kakadua jako domácího mazlíčka. Všechny tyto informace jistě využije nejen majitel černých kakaduů, ale ze sepsaných zajímavostí může čerpat chovatel jakýchkoliv papoušků.

Druhá část nás velice podrobně seznamuje s jednotlivými druhy a poddruhy černých druhů kakaduů. I když prakticky neexistuje oficiální české názvosloví pro skupinu těchto kakaduů, kniha pomáhá i v názvosloví. Poznámkou autorů však je - brát závazně výlučně vědecká jména. Zajímavé jsou četné informace o životě těchto papoušků v přirozeném prostředí.

Autoři knihy Neville a Enid Connorsovi úspěšně chovají a odchovávají kakaduy již téměř 25 let, což zajisté vypovídá o kvalitě publikace.

Kniha je bohatě vypravená mnoha zajímavými a kvalitními fotografiemi černých kakaduů jak z chovu v zajetí, tak i ze života ve volné přírodě. Zaznamenávají zajímavé okamžiky ze života kakaduů – od příjmu potravy až po období toku a hnízdění. Nechybí ani četné fotografie uměle odchovávaných mláďat a dokonce i mutačních jedinců. Velkým přínosem jsou přehledné tabulky zaznamenávající váhové přírůstky správně se vyvíjejících mláďat.

 
 

Autor: 

Neville a Enid Connorsovi

Nakladatel:

Dona

Datum vydání:

01.07.2008

Formát:

170 x 242 mm

Počet stran:

160

Vazba:

vázaná, celobarevná,

ISBN:

978-80-7322-118-8

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy - Papoušci
Hmotnost: 0.8 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: